БУЛІНГ. ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ВИПАДКАМ НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ
БУЛІНГ. ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ВИПАДКАМ НАСИЛЬСТВА ТА ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ДІТЬМИ
Дія законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», наказу МОН України від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти поширюється на заклади освіти всіх типів і форм власності.
Внесеними до вищезазначених законів змінами законодавець поширив дію законів на заклади (установи) освіти, фізичної культури і спорту, оздоровлення і відпочинку, культури, інші місця і колективи, в колективах яких перебувають діти).
Розширено рамки визначення поняття від булінг (цькування) до насильство та жорстоке поводження з дітьми (запобігання і протидія цьому явищу). Дано визначення, що таке булінг (цькування), якими є його види (психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство), визначено ознаки булінгу (цькування) як умисне діяння (дія або бездіяльність), у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій.
Визначено форми звернення, що розглядаються: усні та письмові заяви (скарги, повідомлення) учасників освітнього процесу.
Типова програма унеможливлення насильства та жорстокого поводження з дітьми розробляється центральними органами виконавчої влади, на її основі заклади освіти розробляють Порядок реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми.
#UAразом #ЯкістьОсвіти #булінг